Zegarek na rękę

atkami, które podkreślą nasz szyk i klasę. Takimi dodatkami może być chociażby elegancki i gustowny zegarek. Nowoczesne zegarki mogą istotnie poprawić nasz ogólny wizerunek i aparycję. Wystarczy odwiedzić sklep z zegarkami, aby pr

Zegarek na rękę

Podkreśl swój styl i klasę

Jeśli chcemy stworzyć wizerunek z klasą, powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu kilku rozwiązań. Jednym z nich jest oczywiście odpowiedni strój wraz z konkretnymi dodatkami, które podkreślą nasz szyk i klasę. Takimi dodatkami może być chociażby elegancki i gustowny zegarek. Nowoczesne zegarki mogą istotnie poprawić nasz ogólny wizerunek i aparycję. Wystarczy odwiedzić sklep z zegarkami, aby przekonać się, jak wiele możliwości mamy do wyboru. Zegarki można nosić zarówno na rękach, jak i na szyi, bądź jako element stroju, mogą mieć też różne kształty i uwzględniać różne motywy. Wybór jest naprawdę duży, dlatego nie warto ograniczać się w tym zakresie, tylko pomyśleć o tym, jaki zegarek chcielibyśmy mieć i taki znaleźć.


Rezonator_kwarcowy - cytat z Wikipedii

Rezonator kwarcowy ? element elektroniczny, którego zasada działania oparta jest na zjawisku piezoelektrycznym w krysztale kwarcu. Przyrząd ma za zadanie stabilizację częstotliwości drgań oscylatorów elektronicznych. Częstotliwości pracy tego typu rezonatorów zawierają się w granicach od kilkudziesięciu kHz do kilkudziesięciu MHz, zaś w wykonaniach specjalnych osiągają nawet setki MHz.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonator_kwarcowy


W maju 1970 został skonstruowany prototyp

W 1968 roku George H. Thiess wpadł na pomysł wyeliminowania wskazówek i zastąpienia ich cyfrowym wyświetlaczem (chociaż sam pomysł nie był nowy, gdyż pierwszy znany zegarek kieszonkowy bez wskazówek został skonstruowany około 1830 roku). W maju 1970 został skonstruowany prototyp zegarka Pulsar, a 1972 roku na rynek trafił pierwszy zegarek elektroniczny z czterocyfrowym wyświetlaczem LED. Większość zegarków z wyświetlaczem LED była wyposażona w przycisk aktywujący wyświetlanie czasu na kilka sekund ponieważ diody LED wymagały zbyt dużo prądu aby możliwe było ich działanie w trybie ciągłym. Kilka lat po później wyświetlacz LED został wyparty przez wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który miał znacznie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne tak, że możliwa była praca zegarka z ciągłym wyświetlaniem czasu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek