Zdrowa skóra i włosy

k arganowy zawiera bardzo dużo witaminy E, która korzystnie wpływa na stan naszej cery. Olejki naturalne przynoszą również uczucie ukojenia wystarczy nakładać je po kąpieli. Olejek arganowy połączony z olejkiem z kiełków pszen

Zdrowa skóra i włosy oryginalne kosmetyki z maroka

Kojące olejki naturalne

Olejki naturalne olejki do ciała to kosmetyki które zawsze warto mieć pod ręką ponieważ działają kojąco i odżywczo na naszą skórę. Na przykład olejek arganowy zawiera bardzo dużo witaminy E, która korzystnie wpływa na stan naszej cery.

Olejki naturalne przynoszą również uczucie ukojenia wystarczy nakładać je po kąpieli. Olejek arganowy połączony z olejkiem z kiełków pszenicy daje wspaniałe efekty. Co ciekawe olejki arganowe można też spożywać, aby dostarczyć do organizmu bardzo ważnych dla skóry substancji odżywczych.


Olejki - cytat z Wikipedii

Do połowy XX wieku olejki były uważane przez botaników za produkt odpadowy przemiany materii, niemający wpływu na rozwój roślin. Sytuacja uległa zmianie z chwilą opublikowania pracy Fraenkla (1959), który stwierdził, że metabolity wtórne decydują o żywieniowych zachowaniach owadówpotrzebny przypis. Spostrzeżenie zapoczątkowało intensywny rozwój badań w dziedzinie ekologii, dotyczących koewolucji biochemicznej zwierząt i roślin oraz roli substancji semiochemicznych w kształtowaniu struktury współczesnych ekosystemów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki


Olejek eteryczny (łac

Olejek eteryczny (łac. oleum aetherium, oleum aethereum) ? ciekła, lotna substancja zapachowa, znajdująca się najczęściej w specjalnych komórkach tkanki wydzielniczej roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Pod względem składu olejek jest mieszaniną rozmaitych związków chemicznych, jak ketony, aldehydy, alkohole, estry, laktony, terpeny, oraz innych związków organicznych, w tym zawierających azot i siarkę związków o nieprzyjemnym zapachu (aminy, tiole).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki