Pożyczamy

Dodane: 16-03-2015 08:00
Pożyczamy pożyczki pod zastaw złota szczecin, że aby nabyć nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań, działek i domów intensywnie rosły. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły maleć. W efekcie ci, którzy przeczekali,...mogli nabyć to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo niższą kwotę. Należy pamiętać o fakcie, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Co to jest kredyt?

Kredyt bankowy ? umowa zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Bank zobowiązuje się udostępnić określoną kwotę na określony cel oraz czas, a kredytobiorca zobowiązuje się wykorzystać kredyt zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zwrócić pobraną kwotę wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji i odsetek. Na podstawie tej definicji kredyt postrzegany jest jako specyficzny rodzaj stosunków zobowiązaniowych, którego wyróżniającymi cechami są: zwrotność, celowość i odpłatność.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_bankowy


Jak wziąć kredyt?

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było uzyskać odpowiedź - idź do doradcy. Jednak, wielu ludzi ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje.

Jeśli mamy do zainwestowania oszczędności, jednak kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to idziemy do specjalisty po pomoc. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie sprawi, że wybierzemy najlepszą opcję. Jednak, okazało się, że doradcy nie wcale nie pomagają klientom. Wciskają lokaty lub kredyty, z których nalicza im się najwyższa prowizja, nie zawsze informując o tym, czym ryzykuje klient. W efekcie wielu ludzi straciło swoje oszczędności.


Pożyczanie

Duża część Polaków ma zdolności kredytowej. I to nie z powodu za niskich zarobków. Wiele banków nie daje możliwości zaciągnięcia kredytu, jeśli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Niezwykle trudno jest też o pożyczkę po założeniu pierwszej firmy - zazwyczaj trzeba czekać co najmniej rok, a ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć do instytucji finansowej, może przerazić. Jeszcze gorzej jest, gdy jest się udziałowcem w spółce.


A może jednak pożyczyć?

Sezon wakacyjny trwa. Według badań 28% nie pojedzie w tym sezonie na żadne wakacje, większa część wyjeżdżających spędzi urlop w kraju, a za granicę pojedzie co siódmy.

Jednak sporo rodaków wakacyjny wyjazd planuje sfinansować pożyczką. Czy to jest dobry pomysł? Bez wątpienia, wyjazd jest konieczny, po to by zregenerować siły i nie zwariować. Badacze podkreślają, że spędzenie urlopu na własnej kanapie, nie zapewni regeneracji. Brak urlopu źle wpływa wydajność pracy, bardzo źle wpływa też na nastrój, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.


Kredyt

Ten sam problem dotyczy kredytów, zwłaszcza długoterminowych, czyli hipotecznych. Taka ilość kredytów w obcych walutach pokazuje, jak skuteczni są doradcy. Wielu ludzi zaufało, nie zabezpieczając się wcale przed ryzykiem. Najwięcej stracili ci, którzy wzięli kredyt, gdy frank był najtańszy. Jednak, wielu z nich po prostu nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze!