O opiece medycznej

opieki lekarskiej, nawet bardzo specjalistycznej. Takie pakiety sprawiają bowiem, że możemy bez przeszkód odbywać wizyty nawet u najbardziej oblężonych przez pacjentów specjalistów. Możliwe jest również wykonywanie bardzo specjali

O opiece medycznej

Jakich usług możemy spodziewać się inwestując w pakiet zdrowotny?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup pakietów medycznych, które umożliwiają uzyskanie profesjonalnej opieki lekarskiej, nawet bardzo specjalistycznej. Takie pakiety sprawiają bowiem, że możemy bez przeszkód odbywać wizyty nawet u najbardziej oblężonych przez pacjentów specjalistów. Możliwe jest również wykonywanie bardzo specjalistycznych badań. Co prawda, standardowa prywatna opieka medyczna oferuje szereg rutynowych badań takich, jak badania laboratoryjne, ale w zależności od rodzaju pakietu możemy wybrać na przykład konsultacje u wybranego przez nas specjalistę. W ramach takiego pakietu często wizyty lekarskie są płatne właściwie symbolicznie, co może być dużą ulgą dla portfela pacjenta.


Prywatna a publiczna opieka medyczna

Wiele osób staje przed dylematem odnośnie wyboru publicznej lub prywatnej placówki. Coraz częściej pacjenci wybierają jednak prywatne ośrodki zdrowia, oferujące nie tylko szereg o wiele bardziej skomplikowanych badań, ale także na przykład dostosowany do potrzeb pacjenta grafik przyjęć u określonych lekarzy a także więcej specjalistów. Niewątpliwie, jedną z głównych zalet sprawiających, że pacjenci chętniej niż publiczne ośrodki zdrowia wybierają prywatną opiekę medyczną jest to, że czas od rezerwacji do wizyty lekarskiej jest o wiele, wiele krótszy niż w przypadku wizyt, które odbywają się przy refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Kardiologia - zakres

Kardiologia koncentruje się nie tylko na wrodzonych i nabytych chorobach serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi. W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw. choroby sercowo-naczyniowe (ang. cardiovascular diseases) obejmujące m.in. nadciśnienie tętnicze. Zakres wiedzy dotyczący tej choroby na przełomie XX i XXI wieku stał się jednak na tyle szeroki, że np. w Polsce wyodrębniono samodzielną specjalizację medyczną hipertensjologię56.

W procesie diagnozowania i leczenia chorób nie związanych bezpośrednio z sercem dochodzi do nakładania się na siebie dziedzin wiedzy takich jak hipertensjologia, neurologia, pulmonologia, angiologia.

Do specjalnych zadań i metod badań kardiologicznych zalicza się:

rozpoznanie i badanie wrodzonych i nabytych chorób serca, układu krążenia, naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego
wsparcie i prowadzenie podczas rehabilitacji pacjentów z chorobami serca i układu krążenia i socjalno-medyczna ocena ich zawodowej odporności;
podstawowa intensywna opieka medyczna;
badanie serca przy pomocy ultradźwięków (np. echokardiografia);
diagnostyczne cewnikowanie serca m.in. z koronarografią;
wspólnie z innymi dziedzinami naukowymi interdyscyplinarne ustalenie wskazówek w procesach leczenia i ocena nuklearno-medycznych badań i metod leczenia chirurgicznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiologia#Zakres_dziedziny