Dla podróżujących: Pakowanie się

Dodane: 05-04-2016 02:06
Dla podróżujących: Pakowanie się Czy worek na kapcie to przydatna rzecz? Z pewnością dla osób lubiących porządek i estetykę. Poza tym w internecie można znaleźć bardzo dużo różnych innych eleganckich pomysłów dla dbających o porządek.

Przechowywanie i pakowanie butów

Pakowanie butów może być najbardziej problematyczną sprawą w całym procesie przygotowywania się do wyjazdu. W większości przypadków pakujemy buty wizytowe lub te bardziej eleganckie, wiec włożenie ich razem z ciuchami bez żadnej ochrony odpada. Delikatne wykończenie drogich butów może ulec zniszczeniu w takiej podróży, a worek foliowy nie pomoże ich ochronić. Najlepszym wyjściem byłoby mieć osobny plecak, czy też torbę na parę butów, ale to rozwiązanie jest niepraktyczne.

Można pokusić się o zakup futerału na buty, który wykonany jest z grubego materiały, który ochroni nasze obuwie przed zniszczeniem. Takie futerały nie są drogie, a z pewnością inwestycja w nie pomoże ograniczyć wydatki na nowe buty. Taki futerał sprawdzi się również świetnie w szafie, aby buty nie kurzyły się niepotrzebnie.


Przechowywanie drobnych rzeczy

Pakowanie rzeczy w woreczki foliowe jest mało eleganckim rozwiązaniem i nie każda osoba czyje się z tym komfortowo. Kiedy wyjeżdżamy w podróż staramy się oddzielić od siebie rzeczy brudne od czystych, buty od ciuchów itd. Jednak nie każda walizka ma na tyle dużo przegródek, albo nie rzeczy, które chcemy zabrać się tam nie mieszczą. Rozwiązaniem może być zakup woreczków z materiału, które oczywiście są wielorazowego użytku.

Sporo osób lubi pakować w takie woreczki np. drobne upominki czy prezenty, a sam woreczek może zostać wykorzystany właśnie do przechowywania rzeczy w trakcie podróży. Moda na takie rozwiązanie powoli wchodzi na tereny naszego kraju i można zobaczyć coraz więcej osób posiadających właśnie takie eleganckie woreczki.


Wikipedia o etui

Etui (fr. étui, wym. et?i) ? niewielki usztywniony pojemnik chroniący różne przedmioty użytkowe i wartościowe.

Może mieć postać jednoczęściowego rozkładanego pudełka, zamykanego pokrowca (futerału) albo prostej pochewki (otwartej lub z klapką zamykającą). Bywa wykonane z rozmaitych materiałów: metalu, skóry, tworzyw sztucznych, tkaniny, a nawet kartonu czy folii. Istotną cechą jest wykonanie z materiału dostatecznie sztywnego lub z wypełnieniem usztywniającym, często z odpowiednimi przegródkami bądź miękką wykładziną wewnętrzną. W tej postaci służy do przechowywania przedmiotów drobnych, łatwych do zgubienia względnie posiadających szczególną wartość.

Do najbardziej rozpowszechnionych i najczęściej używanych należą etui na okulary, biżuterię, odznaczenia i numizmaty, przybory do pisania (zwłaszcza pióro, długopis) oraz kosmetyczne (tzw. przybornik).

Specjalnym rodzajem etui jest również np. papierośnica.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Etui